SAP PARÇALAMA MAKİNESİ

Sap Parçalama Makinesi Nedir?

Sap parçalama makinesi, hasat öncesi ve sonrası tarlada kalan yeşil, kuru ve her türlü yabancı otun, pamuk gibi sıraya ekilen bitkilerin saplarının, mısır talaşı, ayçiçeği talaşı, budanmış meyve dalları ve bağ çubuğu gibi organik ürünleri toprağa tekrar kazandırır. Bu ürünlerin biçilip parçalanması ve toprak yüzeyine bırakılması(malçlama) işleminde kullanılan, sürdürülebilir tarım için olmazsa olmaz denecek seviyede çevre dostu bir makinedir.

Sap Parçalama Makinesi Ne İşe Yarar?

Sap parçalama makinesi, doğaya zarar vermeden tamamen mekanik olarak yabancı ot ve meyve dallarını gübre olarak tekrardan doğaya kazandırmayı sağlayan tarımsal ekipmandır. Topraktaki organik yaşamı destekler, bir sonraki ekim dönemi için organik madde açısından zengin ve daha verimli toprak elde edilmesini sağlar. Sürdürülebilir tarım için kimyasal ilaçlama yöntemlerinden uzak bir şekilde çevre dostu üretim sistemidir.

Sap Parçalama Makinesi Özellikleri Nedir?

  • Güçlü, dayanıklı ve sağlam gövde yapısına sahiptir.
  • Engebeli toprak yüzeylerinde dahi kesme yüksekliği, bıçak dayanımı ve balans hassasiyetini koruyabilmektedir.
  • Balatalı tip kavrama sistemi sayesinde uzun ömürlü kullanım sağlamaktadır.
  • Merdane üzerine mafsallı olarak bağlanmış dayanıklı bıçakları uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar.
  • Güçlü bıçakları, ıslak bitki artıkları ve sapları rahatlıkla parçalar, canlı bitki saplarını ve dallarını biçmek için de kullanılır.
  • Bitkilerin saplarını ve artıklarını toprağa karıştırır, toprağın organik madde gereksinimini karşılamak için tasarlanmıştır.

Sap Parçalama Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

Sap parçalama makinelerinin dik bıçaklı ve yatay bıçaklı olmak üzere iki çeşidi bulunmaktadır.

Dik bıçaklı sap parçalama makinesi: Toprak yüzeyine dik yönde dönerek çalışabilen merdane üzerine mafsallı olarak bağlanmış bıçaklarıyla buğday, ayçiçeği, pamuk, mısır, çeltik, tütün ve çalılık gibi bitki saplarının, budanmış meyve dalları ve bağ çubuğu gibi doğaya tekrar kazandırılması mümkün ürünlerin biçilip parçalanması ve toprak yüzeyine bırakılması(malçlama) işleminde kullanılır. Engebeli arazilerde dahi kesme yüksekliği, bıçak dayanımı ve balans hassasiyetini koruyabilmektedir.

Yatay bıçaklı sap parçalama makinesi: Yeşil, kuru ve her türlü yabancı otun pamuk gibi sıraya ekilen bitkilerin saplarının biçilip parçalanması ve toprak yüzeyine bırakılması(malçlama) işleminde kullanılmaktadır. Bitki artıklarının toprağın organik madde ihtiyacını karşılayacak şekilde toprağı humus bakımından zenginleştirir ve bitkilerin yetişmesi için en uygun ortamın oluşmasına çevre dostu çözüm sağlar.

Sap Parçalama Makinesi Fiyatları Ne Kadar?

Sap parçalama makinesi, sağlam ve güçlü gövde yapısı, güçlü bağlantı kolları ve uzun ömürlü kullanım sunan dayanıklı bıçaklarıyla orta fiyat segmentinde yer almaktadır. Sap parçalama makinesi fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sap Parçalama Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sap parçalama makinesi alırken dikkat etmeniz gereken aslında iki ana husus bulunmaktadır. Bunlardan biri kullanacağınız alan diğeri ise traktörünüz gücü ve kaldırma kapasitesidir. Kullanacağınız alan tarla gibi açık alan olarak bilinen yerler ise sabit tip sap parçalama makinesi kullanabilirsiniz ancak bağ bahçe gibi alanlarda kullanacaksanız hidrolik kaydırmalı tip sap parçalama makinesi ağaçların altında bulunan dal parçalarının veya çalıların parçalanarak toprağa karıştırılmasında size kolaylık sağlayacaktır.

Sap parçalama makinesi ürünümüzle ilgileniyorsanız ya da ürün hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız YTAgri iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ