DİSK TİLLER

Disk Tiller Nedir?

Disk Tiller, toprağı devirmeden, bitki artıklarını iyi bir şekilde parçalayarak karıştıran ve daha hızlı bir şekilde bitkiye yarayışlı hale getiren, dolayısıyla toprağın biyolojik dengesini yeniden kazandırmak için kullanılan tarımsal makinedir.  Klasik diskarolara kıyasla toprağı daha etkili parçalar ve rutubetin kaçmasını önler. Birbirinden bağımsız olarak çalışan diskleri sayesinde tarla tesviyesini bozmaz.

Disk Tiller Ne İşe Yarar?

Toprak işlemesinden sonra, kesekleri ufalamak, gübreyi toprağa karıştırmak, tohum yatağı hazırlamak, bitki artıkları ve yabancı otları keserek parçalamak amacıyla kullanılır. Birbirinden bağımsız olarak konumlandırılan disk sistemi sayesinde toprağı kesme(yırtma) işlemine ek olarak çalışma sırasında toprak yüzeyine titreşim etkisi uygulayarak yüksek verimlilikte toprak inceltilmesi sunmaktadır. Makinedeki mevcut merdane kombinasyonu ile toprağı inceltirken aynı zamanda merdanenin yardımıyla oluşabilecek nem kaybını minimuma indirir ve toprakta etkin bir sıklık oluşmasını sağlar.

Disk Tiller Fiyatları Ne Kadar?

Güçlü ve sağlam yapılarıyla uzun ömürlü kullanım sağlayan Disk Tiller, orta-üst fiyat segmentinde yer almaktadır. Makinenin iş genişliğine ve büyüklüğüne göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Disk Tiller fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Disk Tiller Özellikleri Nelerdir?

  • Toprak işlemesinden sonra; kesekleri ufalar, gübreyi toprağa karıştırır, tohum yatağı hazırlar, bitki artıkları ve yabancı otları parçalayarak toprağın biyolojik dengesini kazanmasını hızlandırır.
  • Düşük güç gereksinimi ile 10-15 km/h kapasiteli yüksek çalışma hızına sahiptir.
  • Birbirinden bağımsız olarak konumlandırılan diskler sayesinde tarla tesviyesini bozmaz.
  • Disklerin konumlanması ve birbirinden bağımsız çalışmasıyla arazi engebesinden ve yüzey bozukluğundan etkilenmeden etkili bir yüzey işçiliği sunar.
  • Merdane kombinasyonu sayesinde topraktaki nem kaybını minimuma indirir ve toprakta sıklık oluşması sağlanır.

Disk Tiller Çeşitleri Nelerdir?

Disk Tiller çeşitleri, traktöre bağlanma biçimine göre ve gidiş konumuna yönelik dizilen batarya sayılarına göre farklılık göstermektedir.

Bağlanma biçimine göre Disk Tiller çeşitleri:

  • Asma
  • Çekilir

Taşıma konumuna göre Disk Tiller çeşitleri:

  • Eksen dışı(offset)
  • Çift etkili(tandem)

Disk Tiller Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Disk Tiller alırken, toprak işlemede etkili olan mekanik özelliklere; diskin yön açısı, çalışma hızı, disk keskinliği ve disk çapı faktörlerine göre seçilmelidir. Arazinizin büyüklüğüne göre makinenin iş genişliğine, toprak yapısına ve yapacağınız işlemlere uygun ürün tipi seçmeniz de önemlidir. Bu kombinasyonu yaparken göz önüne almanız gereken bir diğer önemli husus da traktörün çeki kapasitesidir.

Disk Tiller ürünümüzle ilgileniyorsanız ya da ürün hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız YTAgri iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

ÜRÜNLERİMİZ